Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Skórzane Kombinezony - Porównanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#41 Piuriel

Piuriel
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 1291 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • LokalizacjaŁódź-Radogoszcz

Napisano 31 maj 2016 - 07:44

Ale coś ogólnie wypatrzyłeś godnego uwagi?

Nie mam za bardzo czasu jeździć po całym mieście i mierzyć w każdym sklepie. Szukam jakiś podpowiedzi ;)

Jeszcze nie. Na Dainese musiałbym czekać ok 2tyg. Cierpię na chwilowy brak czasu, ale do końca tygodnia coś będzie.

No co ty! Stylówka jak nie wiem. Rockmeni tylko w takich chodzą :)
Ale poważnie... Przepraszam, patrzyłem ze swojego punktu, a ja sie po prostu zawsze przebieram. Nie każdy musi mieć warunki.
Ale poprostu odniosłem sie do twojego argumentu odnośnie temperatury i w dobrze wentylowanym kombi, jest dużo lepiej niz wielu kurtkach czy motocyklowych jeansach.

Na pewno będę to również sprawdzał jak sprawię sobie kombi.
Póki co z mieszkania na parking mam ok 500m i w tym tygodniu dochodzę już przegrzany tam w swoim wdzianku. Perforacja w skórze nie pomoże jak spacerujesz :D 
Jednak jak mówię jeszcze kombi nie mam. 

...You can be better than that..

#42 Kuri

Kuri
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Gixxer 600 White/Black
  • LokalizacjaŁódź Wdz

Napisano 31 maj 2016 - 08:08

To śmigasz w krótkim rękawku? Jak dla mnie, kombi super na te temperatury. W swoim mam tyle perforacji i przeszyc z materiału + termoaktywna bielizna że jadąc minimum 60 jest elegancko przewiewne. Dla porównania mam kurtkę tekstylna i jeansy motocyklowe i zdecydowanie gorzej.
Na ten sezon zakupiłem sobie butki RST z perforacjami i tylko lekko unoszę stopę na podnóżkach, perforacjamsie otwiera i wiatr w bucie śmiga.

Sory, że tak się podczepiłem do tematu ;)

Przy wyborze kombi według was lepiej wybrać coś z dużą ilością perforacji czy niekoniecznie?

Bo słyszałem gdzieś, że kombi z perforacją jest bardzo dobre właśnie na upały, ale znowu w chłodniejsze dni, jest lipa.

#43 Piuriel

Piuriel
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 1291 postów

Napisano 31 maj 2016 - 08:25

Dokładnie. Dużo perforacji to spoko w upały i na odwrót. 

Nie da się kupić jednej uniwersalnej rzeczy. 

#44 karpiu

karpiu
  • Dawca
  • 671 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Suzuki Bandit 600N '03
  • LokalizacjaKonstantynów Łódzki

Napisano 31 maj 2016 - 08:28

Dlatego kupić kombi z perforacja i pod spód windstopper. Zestaw idealny :)

all right partner, keep on rollin' baby!

#45 Piuriel

Piuriel
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 1291 postów

Napisano 31 maj 2016 - 08:32

A na nogi co? Spodnie też z regóły mają perforację. 
Sam już nie wiem.

#46 karpiu

karpiu
  • Dawca
  • 671 postów

Napisano 31 maj 2016 - 08:35

No też spodnie z membrana. Aktualnie czekam na górę. Zamówiłem w metro z polo motorrad koszulkę z długim rękawem z membrana, cena ok 170zl. Spodnie kosztują podobnie.

#47 Rogal

Rogal
  • Dawca
  • 581 postów
  • Imię:Krzychu

Napisano 31 maj 2016 - 10:38

Problem jest taki ze pod dopasowane kombi, które ma dobrze przylegać do ciała cieżko jest jeszcze założyć coś ciepłego.

Przy wyborze kombi według was lepiej wybrać coś z dużą ilością perforacji czy niekoniecznie?
Bo słyszałem gdzieś, że kombi z perforacją jest bardzo dobre właśnie na upały, ale znowu w chłodniejsze dni, jest lipa

Każdy produkt dzieli sie na kategorie/przeznaczenie. Dlatego mamy kurtki tekstylne, skórzane, kombinezony jedno i dwu częściowe.
Wynika to z tego ze jak coś jest do wszystkiego to jest do d*py, dlatego w zależności od warunków sa do nich odpowiednie stroje.
Ja polecam kombinezon z dobrym przewiewem. Uważam tak, bo moim zdaniem kombinezon powinno sie używać do sportowej jazdy a jeździć sportowo mozna w ciepłe dni, gdy asfalt gorący i dobrze klei a nie gdy pada deszcze i perforacje przeciekają.
Jak już chcica na jazdę ciśnie, a jest wczesna wiosna lub pozna jesień, to niestety trzeba by sie uzbroić w kurtkę tekstylna z podpinką.
  • karpiu i Piuriel lubią to
...

#48 Piuriel

Piuriel
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 1291 postów

Napisano 31 maj 2016 - 11:03

Kurtkę mam z podpinką teraz własnie kminie co dalej. Twoj post trochę klaryfikuje moje plany. Dzięki. 
Pod perforowane kombi zawsze można wrzucić jakąś termiczną bieliznę i też będzie git. 

#49 karpiu

karpiu
  • Dawca
  • 671 postów

Napisano 31 maj 2016 - 11:05

Dobra bielizna termo załatwi sprawę. Jeździłem teraz w kombi przy 30st w moim komplecie spaio i nie czułem przegrzania. Fakt, pewnie brubeck cooler lepiej działa ale i tak było przyjemnie. A moje kombi kosztowało zaledwie 1200zl :)

#50 Rogal

Rogal
  • Dawca
  • 581 postów
  • Imię:Krzychu

Napisano 31 maj 2016 - 11:13

No i fajnie, ale żeby wyczerpać temat do końca, przynajmniej z mojej strony jest jeszcze ostatni czynnik. Deszcze. Kombinezon skórzany a już napewno te perforowane nie sa dostosowane do jazdy w deszczu. Szybko nasiąkają, zwiększają swoją wagę przez absorbcje wilgoci i poprostu niszczeją od wody. Nie założysz nic pod, czy na, aby uchronić sie przed deszczem jadąc w kombinezonie. Dlatego podsumuje to co uważam. Kombinezon tak, dla krótkiej godzinnej lub jednodniowej sportowej jazdy w ciepłe dni. Tekstyl dla turystyki motocyklowej, chłodne i zróżnicowane warunki.
...

#51 Piuriel

Piuriel
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 1291 postów

Napisano 31 maj 2016 - 11:28

Na razie muszę kupić jakiś cienki tekstyl. Kombi mam raczej wybrane tylko pytanie jak w perforowanym kombi wygląda ochrona klatki piersiowej... 

#52 Kuri

Kuri
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • LokalizacjaŁódź Wdz

Napisano 31 maj 2016 - 20:18

Problem jest taki ze pod dopasowane kombi, które ma dobrze przylegać do ciała cieżko jest jeszcze założyć coś ciepłego.
Każdy produkt dzieli sie na kategorie/przeznaczenie. Dlatego mamy kurtki tekstylne, skórzane, kombinezony jedno i dwu częściowe.
Wynika to z tego ze jak coś jest do wszystkiego to jest do d*py, dlatego w zależności od warunków sa do nich odpowiednie stroje.
Ja polecam kombinezon z dobrym przewiewem. Uważam tak, bo moim zdaniem kombinezon powinno sie używać do sportowej jazdy a jeździć sportowo mozna w ciepłe dni, gdy asfalt gorący i dobrze klei a nie gdy pada deszcze i perforacje przeciekają.
Jak już chcica na jazdę ciśnie, a jest wczesna wiosna lub pozna jesień, to niestety trzeba by sie uzbroić w kurtkę tekstylna z podpinką.

Tu już nie chodzi nawet o deszcze, wiadomo każdego może złapać.

Bardziej chodzi mi właśnie o pory wiosenno, jesienne, gdy już celcjusze nie podchodzą pod 30, co oby mnie nie wytrzęsło za bardzo

• Piuriel lubi to

#53 Piuriel

Piuriel
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 1291 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 09:37

Wracamy do tematu.
Nie znalazłem kurcze przewagi Alpiny na Tschulem czy SECA wartej dopłaty prawie 3kzł. Może jestem nie świadomy czegoś, ale jedyne co wyłapałem to jakość skóry w Alpi jest za***ista w macanku i wizualnie. Protektory to jeden ch** wydaje mi się. 
Jeżeli nikt mnie nie wyprowadzi z błędu to chyba pójdę po coś wartego ceny czyli nie po Alpi. 

• X76 lubi to

#54 Kuri

Kuri
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • LokalizacjaŁódź Wdz

Napisano 16 lipiec 2016 - 19:27

A co myślicie o kombi Spyke lub Ixon? Używa ktoś kombi tych producentów? Ostatnio na weteran bazarze niby tak zachwalali na jednym ze stoisk.

Użytkownik Kuri edytował ten post 16 lipiec 2016 - 19:27

#55 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1755 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • LokalizacjaLDZ/CZMP

Napisano 16 lipiec 2016 - 19:29

ja mam ixona addict, super miękka skura, w nowym kombi mogłem szpagat robić :P jak bym umiał oczywiście :D

#56 SMmaciek

SMmaciek
  • Użytkownik
  • 490 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:KTM EXC 525 SuMo
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 16 lipiec 2016 - 20:23

Piuriel te 3k dopłaty to za firme, jakość skóry, nici i protektory, które moim zdaniem w AStarsie są zwyczajnie do d*py ( jak za ten hajs). Zobacz sobie jakie ochraniacze ma Dainese, Berik i porównaj to do tanich kombiaków.
RUN JUMP LIFT SUFFER BREATHE... REPEAT

#57 Piuriel

Piuriel
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 1291 postów

Napisano 18 lipiec 2016 - 09:03

Piuriel te 3k dopłaty to za firme, jakość skóry, nici i protektory, które moim zdaniem w AStarsie są zwyczajnie do d*py ( jak za ten hajs). Zobacz sobie jakie ochraniacze ma Dainese, Berik i porównaj to do tanich kombiaków.

Nie bardzo widzę róznicę. Możesz mnie oświecić? 

#58 SMmaciek

SMmaciek
  • Użytkownik
  • 490 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:KTM EXC 525 SuMo
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 18 lipiec 2016 - 15:59

Kiedys jak macałem alpine to ochraniacze były dużo cieńsze niż w dainesie. Oprócz dainese mam jeszcze kombi z ochraniaczami sas-tec, które są dużo mniej rozbudowane i podejrzewam że jak je&ne w tym kombi to zaboli. W dainesie ląduje na asfalcie jak w basenie z gąbkami :P
  • karpiu i Piuriel lubią to
RUN JUMP LIFT SUFFER BREATHE... REPEAT

#59 karpiu

karpiu
  • Dawca
  • 671 postów

Napisano 18 lipiec 2016 - 16:01

Off top z mojej strony. Ulzylo mi jak pochwaliles Dainese. Może teraz wiem czemu zapłaciłem 700zl za kurtkę letnia. Mam na plecach Manis. Jest mega lekki, w porównaniu do Sastec który kumpel ma w Modece juz technologicznie wydaje się że to dzień do nocy.

#60 _Michał_

_Michał_
  • Dawca
  • 495 postów
  • Motocykl:Daytona 675 Tornado Red
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 lipiec 2016 - 21:10

Jeśli chodzi o skórę na pewno kupno markowego kombi ma sens... Ale, trzeba uważać!!! :P  Ze swojego doświadczenia powiem, że pierwszą skórę jaką miałem to był Tschul. Tragedii nie było, dobre dopasowanie, skóra dobrej jakości i uważam, że w tym przedziale cenowym to najrozsądniejszy wybór. Kombi miałem rok i sprzedałem ponieważ chciałem czegoś z "wyższej" półki... "Przesiadłem" się w Berika i to był strzał w 10!!! Skóra bdb jakości, miękka, super dopasowana! Kombi naprawdę klasa, mam już go bodajże 5 sezon i gdyby nie drobne przetarcia na kolanach od stomgripów (niestety taka ich wada :/) to kombi praktycznie jak nowe :) Jeśli chodzi o IXONA to obecnie testuje 2 sezon rękawice i obecnie złego słowa nie powiem! Wręcz przeciwnie, zdecydowanie lepiej dopasowane niż Alpiny, które kiedyś miałem i rozpadły się po 2 latach, podobnie jak markowe prosto z Austrii RACERY za 600 - 700 zł ze skóry kangurka... Które również rozpadły się po 2-latach (przebiegi około 10 tys w 2 lata) Skóra w IXON'ach bdb jakości, naprawdę produkt godny polecenia! Podejrzewam, że z kombi będzie również OK :) POLECAM aby przyjrzeć się produktom BERIKA, jakość TOP za naprawdę rozsądną kasę! Na pewno mniejszą niż Dainese - Za Dainese trzeba "zapłacić" na pewno chociażby za logo ale jakość będzie super ;)

Mialem kiedys podobny dylemat z kaskiem..gadali ze za logo sie placi i tego typu pierdy...kupilem ze 4 sztuki zanim zakupile shoeia...i o 4 sztuki za duzo.marka to marka..w prawie w kazdym produkcie .w shoei i dainese laguna seca jezdze juz 8 lat. Kask wewnatrz pozostal rozmiar jak podczas przymierzania.kombiak dopasowal sie po pierwszych jazdach i do tej pory nie zmienil juz rozmiaru. Do usranej smierci bede sie upieral ze marka to marka..logo zobowiazuje producenta do trzymania jakosci. W sumie dacia morgan czy jak jej tam..to tez suv taki sam jak x6 beemki) czy jak bym mial kase jezdzilbym dacia ??? NIE.

Jeśli chodzi o kaski to się zgodzę, a jeśli rozmawiamy o "skórach" to nie bardzo... Może Dainese, czy inne naprawdę czołowe marki jak Berik dbają o renomę ale jak dla mnie obecnie Alpinestars to "Apinesrars" :P Moja Żona ma kombi Alpiny - model kilkuletni, produkowany we Włoszech - emblematy wyszywane! Obecnie te kombiaki są po prostu "chińskie" z lakierowanymi "logami" i ta jakość ni jak się ma do modeli produkowanych kiedyś... Cięcie kosztów, a Klient i tak kupi bo ma "A" na klacie  :decayed:

BTW - BMW X6 to nie SUV! :P a bulwarówka ;) Porównaj sobie chociażby Jeepa Grand Cherokee a X6 jeśli chodzi o właściwości terenowe  :lol:

Użytkownik _Michał_ edytował ten post 18 lipiec 2016 - 21:25