Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Sv 650 Olx

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 floyd

floyd
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Imię:Radek
  • Motocykl:Było SV650S, obecnie szukam
  • Karta FŁM:0216

Napisano 27 wrzesień 2015 - 11:44

Ja kupiłem SV na pierwsze moto i bardzo sobie chwalę, V2 fajnie się zbiera już od 5k RPM i hamuje na tyle mocno silnikiem, że użycie tylnego hamulca ogranicza się do przytrzymania moto na skrzyżowaniu, międzygaz przy redukcji obowiązkowy. Jak jeździłeś na Gladiusie na kursie to będziesz się czuł znajomo, bo to takie SV w nakedzie tylko trochę cięższe i mniej poręczne. Polecam zrobić jak ja czyli oglądać parę modeli i dopiero po jazdach próbnych decydować, u mnie SV była w rezerwie, a szybko wyszła na prowadzenie. Tylko wygląd silnika taki sobie, bo przez tylny cylinder schowany wygląda trochę jak jednocylindrowiec, a nie jak V.

Użytkownik floyd edytował ten post 27 wrzesień 2015 - 11:44

#22 krasus

krasus
  • Użytkownik
  • 91 postów
  • Imię:kra
  • Motocykl:Honda V2

Napisano 27 wrzesień 2015 - 13:50

Polecam zrobić jak ja czyli oglądać parę modeli i dopiero po jazdach próbnych decydować

Amen. od tego należy zaczynać i mierzyć co popadnie - wyrobi się opinię o motocyklach na czymś więcej niż internety. Co do jazdy to ze dwa razy jechałem SV, prowadzi się to jak rower, lekkie, zwinne, poręczne i z fajnym wykopem. Ale - masz 185 cm, będziesz mieć mało miejsca.

Sam jeżdżę vałką w nejkedzie - spokojniejszą i cięższą; dla mnie ta charakterystyka silnika na plus, rusza żwawo, kręcić w sufit nie trzeba i elegancko brzmi. Z tym międzygazem bym tak nie szalał, tego się trzeba nauczyć, a nie będzie to w jeden dzień - jeżdżąc rozważnie, świetne hamowanie silnikiem - jest oszczędność na klockach :P

Edit; nie wiem jaki masz budzet, ale dalej są np nowe 2012 hyosungi GT (z 11-12tysi chyba). Deko to słabsze od SV, ale to solidny motocykl i dobra opcja jak za nowe moto w takiej cenie, więc rozważ jak szukasz Vki w nejkedzie.  

Użytkownik krasus edytował ten post 27 wrzesień 2015 - 13:53

#23 Przemooo

Przemooo
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:Honda Hornet 600

Napisano 27 wrzesień 2015 - 14:48

Dzięki wszystkim za rady!

Moto w większosci będzie używane w mieście na dojazdy na uczelnie/pracy, jakieś dwa razy w miesiacu trasa ~200km. Planuję wykupić sobię kilka jazd na Gladiusie coby mieć porównanie z jakąś V-ką. Co do cen to fajnie byłoby się zmieścić w okolicach 6000zł oczywiście +/-, dlatego moto szukam teraz, ale nie ma wielkiego ciśnienia, jednak chciałbym kupić coś przed wiosną. Co do wzrostu i wygody, oglądałem Bandita 400 - wszyscy mówili, ze zbyt mały, a jednak siedziało i jechało się wygodnie, ale egzemplarz był dość słaby, choć cena atrakcyjna ;)

#24 Arpe

Arpe
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:SV 650S

Napisano 07 październik 2015 - 14:19

mam taką co by Cię mogła zainteresować

nie ciśnie Cie do kupna, a mnie do sprzedaży, więc bez napinki możesz podjechać, zerknąć i się przymierzyć

na przyszły sezon jest kilka rzeczy do zrobienia (klocki przód, olej itp.) to sobie do wiosny wyszykujesz (trochę się zżyjecie razem przed jazdą :) )

Lepiej na bitumice niż w botanice.

#25 carusek

carusek
  • Członek Stowarzyszenia
  • 234 postów
  • Imię:Artur
  • Motocykl:Kawasaki Z750
  • Karta FŁM:0042

Napisano 07 październik 2015 - 14:47

Ale - masz 185 cm, będziesz mieć mało miejsca.

Mam 184cm i jeżdżę zabudowaną SV-ką i jakoś nie narzekam na brak miejsca. Frajda z jazdy super, dźwięk na akcesoryjnych wydechu rewelacja. Mała, zgrabna, idealna do miasta, na trasę też nie najgorsza. Ja swoją pewnie będę sprzedawał zaraz i zmieniał na SV1000 :)

#26 Przemooo

Przemooo
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:Honda Hornet 600

Napisano 16 październik 2015 - 19:39

Witam ponownie, jako, że nadal nie znalazłem nic interesującego w okolicy co mieściłoby się w moim budżecie, postanowiłem poszukać czegoś dalej. Znalazłem fajną SV, jednak sam po zdjęciach nie potrafię za dużo o niej powiedzieć. Na forum SV jakoś nie kwapią się do pomocy.

http://otomoto.pl/of...html#b2381959ea

Jak widać bak trochę pogięty, ale mi to nie przeszkadza zbytnio. Zmieniona kierownica, lusterka, manetki - to moze trochę martwić, jednak sporo osób tak robi. Chętnie bym po nią podjechał, ale gdybym miał 100km, aż tak daleko w ciemno jechać cieżko. Także może ktoś coś wyłapie. Dzięki za pomoc ;)

#27 Rogal

Rogal
  • Dawca
  • 561 postów
  • Imię:Krzychu

Napisano 17 październik 2015 - 01:25

Hmmmm, czytam ten temat i czytam i chłopaki dążą do jednego słusznego wniosku. Zdjecia sa porobione pod sprzedaż i nie powiedzą Ci tego co możesz stwierdzić przy osobistych oględzinach i jeździe! Nie raz było tak, ze moto prezentuje sie w pyte zarąbiści a po przejażdżce znosi bo łożysko główki ramy wyrąbane, hamulce jak w romeccie i cieknie z lagów.

Widzę ze modelem sie interesujesz, wiec wiele wiecej nikt Ci nie powie niż to co sam zobaczysz.
Skup sie na okolicy, sezon sie praktycznie skończył wiec masz sporo czasu na poszukiwanie i odświeżanie ogłoszeń. Nie skupiaj sie na dodatkach tylko na szczegółach mówiących o oryginalności przebiegu. Nie kupuj kota w worku, jak ktoś niechce dać na jazdę próbna nawet jak wykładasz kase, to bardzo prawdopodobne ze coś ukrywa. Sprawdź elementy eksploatacyjne - grubość klocków, czy tarcze maja rant, jaki jest kolor płynu hamulcowego, kiedy był zmieniany olej w lagach a nawet zapytaj czy kiedys były robione luzy zaworowe. Im wiecej rzeczy do wymiany tym wiecej wydasz a jak wiadomo grosz do grosza i uzbiera sie.....
Powodzenia w poszukiwaniach a jak już znajdziesz pochwal sie w odpowiednim dziale :)
  • malyanio i Archi lubią to
...